שימור פוריות – החלק שלך

לבחור לשמר פוריות זו החלטה אמיצה ומשמעותית. 

לא קל לקבל כזאת החלטה, ואני מברכת אותך על זה. 

סביב המעקב, הטיפולים, השאיבה עולות תחושות ומחשבות, הרבה נשים שומרות את זה לעצמן, ונוצר הרבה לבד. 

בנוסף נוצרת תחרות סמויה (או גלויה) של חלוקת ציונים. בכל זאת זה תהליך מדיד…

כמה זקיקים יש לי? הרזרבה השחלתית שלי נמוכה, מה זה אומר?

כמה שאבו? כמה היו טובות להקפאה?

למה הפרוטוקול שלי הוא כזה, בגלל זה שאבו  X ביציות?

כל המשפטים האלה לקוחים מהקליניקה ומעצבים את התחושות הערך העצמי של נשים בתהליך שימור הפוריות 

המון השוואות ולחץ. וזה בנוסף להיותך אישה עובדת, בטח פרפקציוניסית, שכל מה שאת עושה את רוצה לעשות הכי טוב ואם אפשר בבקשה גם להצטיין בו. 

 

התהליך הזה הוא שונה, מסע משמעותי שאין בו הצטיינות. יש לעשות את הכי טוב שלך – בדברים שאת יכולה להשפיע עליהם. השאר זה מה שיש. 

 

הידעת? 

כל אישה נולדת עם שק הביציות שלה מוכן עוד מהעוברות. בין 1-2 מיליון זקיקים בביציות. בגיל ההתבגרות קיימים בערך 300-400 אלף זקיקים, ונשים מאבדות כל חודש 600-900 זקיקים עד גיל המעבר.

בתהליך שימור פוריות עוברים סדרת בדיקות ביניהם למשל בדיקה הרזרבה השחלתית – בדיקת הורמון ה- AMH המושפע מכמות הזקיקים הנותרים בשחלות. ככל שהאישה מתבגרת מספרם פוחת וגם ערכי הAMH בהתאמה. 

חשוב לדעת שהורמון זה אינו מנבא את איכות הביצית ולא את הסיכוי להיכנס להריון. 

אני מציינת את זה כי ערכים בבדיקת שונות משפיעות מאוד על הלך הרוח בתהליך, אם לא היית עוברת שימור פוריות ונכנסת להריון באופן טבעי סיכוי שלא היית יודעת נתון זה… זו אחת הדוגמאות למה שהתהליך מביא איתו ולכן אני חושבת שלווי נוסף מאוד חשוב ומשמעותי פה. 

אני מזמינה אותך למקום שרגע עוצרים בו, 

מקום שאפשר לאסוף את כל השאלות, מחשבות, הצפיות, ההשואות, הצלחות והכשלונות.

מקום בטוח שבו את יכולה להירגע, לנשום. 

מקום שבו הכל קשור להכל גם אם זה לא קשור בכלל.

מקום בו את יכולה לבחור בלדבר ולספר או לא.. 

בקליניקה כשאני מרגישה את הדופק, את רוצה להבין מה הגוף שלך צריך עכשיו. כל אישה צריכה משהו שונה ובטח בתהליך של שימור פוריות…ואם להיות רגע יותר ספציפית, לסביבה בה מתפתחת הביצית יש משמעות. בעזרת אבחנה מדויקת, אבחנת פנים, לשון ודופק ניתן לעמוד על מה הגוף שלך צריך כדי לאפשר סביבה אופטימלית להתפתחות הביציות. לאחר האבחנה בעזרת דיקור ניתן להזרים יותר דם וצ׳י (כח החיים) לאזור הבטן התחתונה, לפתוח מעברים אם מאבחנים האטה וחסימה, לחמם בעזרת מוקסה אם מאבחנים קור… וכך להיטיב לא רק עם כמות הביציות אלה גם עם איכותם. 

בנוסף הדיקור עובד בצורה רחבה יותר, אם אנחנו מאבחנים סטראס, לחץ, חרדה (שקיים גם מהתהליך עצמו וגם מהחיים עצמם) ניתן לאזן את הגוף ולאפשר זרימה חופשית ומרחב נשימה. 

 

בקליניקה שלי אני אוהבת לשלב מגע – טווינא. הגוף שלנו זקוק לחום ותנועה, ללחיצה במקומות הנכונים. יש בה משהו בטווינא שהיא מכניסה את המטופלת (וגם את המטפלת) למן מדיטציה עמוקה ורכה ומאפשרת לתנועה של הדיקור שהיה שם רגע קודם לחלחל ולזרום, ולגוף הפיזי שלנו לשחרר מתחים ולהתמסר לכאן ועכשיו. 

 

החשיבה ההוליסטית של הרפואה הסינית באה לביטוי גם באיך את מזינה את עצמך כאשר את מתחילה בייצור חיים בתוכך. כמו שאנחנו רוצים להיטיב באיכות הביציות בעזרת דיקור כאן אנחנו יכולות להיטיב איתן בעזרת תזונה. בנוסף לטיפול, את יכולה לטפל בעצמך שלוש פעמים ביום! התזונה המקרוביוטית ניתנת באופן אישי ע"י אבחנת גוף ופנים. הגוף יודע להקרין החוצה מה הוא צריך ומה חסר לו. כל כתם מספר לי משהו בזרימה הפנימית של הגוף שלך. ואפשר בעזרת תזונה מותאמות לך וליכולות שלך, לשפר את זרימת הדם לרחם ואזור הגניטליה. המלצות התזונה אצלי בקליניקה באות לידי ביטוי במה כן לאכול, זו תקופה מספיק מאתגרת להוסיף עוד הגבלות. אני בוחרת להתמקד במה יטיב איתך לפי אבחנה, מה את יכולה להוסיף לתזונה שלך כדי לשפר את התנועה וזרימת הדם לרחם שלך. 

 

כל אלה הם כלים שיאפשרו לך להיות בתקשורת טובה יותר עצמך, להיות נוכחת, במקום של הכלה וקבלה של המציאות והתמודדות עם האתגרים שתהליך שימור פוריות מביא איתו . 

יש לי מטופלת שאחרי שסיימה את סבבי השאיבות אמרה לי שזה לא הפריע לה לקום מוקדם ללכת לבדיקות דם וUS להיפך, זה העלה בה חיוך כי היא הרגישה שהיא עושה משהו למען עצמה! 

 

אני מברכת אותך שבחרת להשקיע בעצמך, 

ומאחלת לך את כל ההצלחה. 

מוזמנת לפנות בכל שאלה,

ליטל

 

Photo by alleksana: https://www.pexels.com/photo/yellow-painted-eggs-and-yellow-flowers-6598570/

אודות המחבר

השארת תגובה